Зустріч із Максимом СТРІХОЮ

23 лютого 2023 року відбулася зустріч із доктором фізико-математичних наук, професором, дійсним членом АН вищої школи України, професором Київського національного університету імені Тараса Шевченка – Максимом СТРІХОЮ. Відомий фізик, педагог та популяризатор науки, президент Українського фізичного товариства в 2013–16 роках, професор Максим СТРІХА провів лекцію студентам, аспірантам та викладачам фізико-технічного факультету  про внесок українських вчених у розвиток фізичних теорій. Максим Віталійович показав, що історія фізики – то не лише хронологічна послідовність відкриттів,  насамперед – захоплива розповідь про шляхи, якими рухалася до них людська думка, та про події (наукові, політичні, культурні), на тлі яких ці відкриття відбулися. За розповіддю, можна було відслідковувавати  як послідовно розвивалися класична механіка, теорія теплових явищ, теорія електромагнетизму й квантова механіка.

Погоджуємось із думкою Максима Стріхи, що «обізнаність  студентів-фізиків  із викладеними фактами є показником загальної освіченості молодого фізика, його науково-історичної ерудиції, врешті-решт – долученості до загальнолюдської культури».

Щиро вдячні за актуальну тематику лекційного заняття та сподіваємося на подальшу співпрацю!